Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                         životopis

Enrigue se narodil slavnému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové, kteří žili odděleni od jeho 3 let.V 8 letech se mladý Enrigue přestěhoval do Miami za svým otcem.Přestože jeho dětství bylo do jisté míry stvořené pro úspěch díky úspěchu jeho rodičů,přesto Enrigue nebyl zhýčkaný a nevyužíval svého postavení.Vyrůstal stejně jako ostatní jeho spoluvrstenníci nijak výjimečným životem.

Po roce studia obchodní univerzity v Miami se nakonec rozhodl pro vlastní pěveckou dráhu.Začínal v roce 1995 pod pseudonymem Enrigue Martinez, který měl přicestovat do Španělska ze Střední Ameriky.Kvůli tomu aby nebyl pod palbou kritiků si vytvořil tuto identitu.

Jeho pravé jméno si ho všude našlo , a proto když odjel své první španělsky zpívané album pojmenoval jej Enrigue Iglesias. Po natočení následoval obrovský úspěch , prodalo se více než 6 milionů nosičů a Enrigue získal ocenění Grammy. Předtím, než natočil první anglicky zpívané album se stal známým především v latinském světě.

Během krátké doby se stal natolik oblíbeným a hledanou popstar, že kamkoliv při svém světovém turné přijel , měl všechny stadiony vyprodané.Jeho alba se začala prodávat po milionech,získal mnoho ocenění (Grammy,American Music ,Premios Lo Nuestro) a dokonce se stal slavnější než jeho rodiče. Nejvíce jej proslavil song "Bailamos",který natočil pro soundtrack k filmu Willa Smithe "Wild Wild West" , song se ihned stal hitem číslo 1 téměř na všech rádiích po celém světě. Své první anglicky zpívané album "Enrigue"se stalo dvojnásobně platinované v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě.

Enrigue natočil alba ve 4 jazycích španělsky,anglicky ,portugalsky a italsky. Oblibu si získal také na Taiwanu ,Rusku a Středním východě .Mimo zpívání pronikl do světa filmu, když si po boku Antonia Banderase ,Salmy hayekové a Johnyho Deppa zahrál ve filmu "Once Upon A Time In Mexico".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ewa Farna

(Marek, 1. 7. 2011 7:44)

Ahoj Ewo Farno si nej lepši a si moje nejlep ši spevačka sem tvuj fanoušek Ahoj

Re: Ewa Farna

(Pavel, 1. 7. 2011 22:02)

Enrigue je dobrý zpěvák líbi se mi jeho písen:I Lake,tak se měj pěkně Pavlííííík

chris brovn

(vendulka pirklová, 28. 5. 2009 12:48)

endriké ti seš báječnej ve filmu

chris brovn

(vendulka pirklová, 28. 5. 2009 12:47)

endriké mám tě moc ráda a seš můj fanda

chris brovn

(vendulka pirklová, 28. 5. 2009 12:42)

enrike jak se seti vede mě se vede docela dobře a jak se ti vede tobje endrike mám malej dotas měl si někoho už ja si mislím že to je blbá otáska ale chtěla bich to vědět jestli si někoho už měl mislímže toje všechno čaouki endrike

leonalewis

(vendulka pirklová, 2. 4. 2009 8:59)

endrike ti máš moc heskej hlas

leonalewis

(vendulka pirklová, 27. 3. 2009 12:25)

enrike ti seš báječnej spěvák odepiš naferg 11100 a heslo mám leonalewis