Jdi na obsah Jdi na menu
 


vesteni

20. 1. 2007

Věštění

Věštění pomocí kyvadla

ObrazekKyvadlo se velmi dobře hodí jako magická pomůcka. Používání kyvadla k věštění se říká radiestézie. Kyvadlo může otestovat sílu energetických polí a magického příslušenství a může fungovat jako prostředník k navázání kontaktu s duchovními bytostmi. K práci se používá kyvadlo většinou 12-15 cm dlouhé. Kyvadlo může být z jakéhokoliv materiálu a může mít různé velikosti. Provázek může být libovolně veliký.  Kyvadlem může být vlastně prakticky cokoliv co má uprostřed otvor a dá se zavěsit. Takovým nejznámějším "domácím" kyvadlem je asi prstýnek na niti či dlouhém vlasu. Nit nebo vlas se omotává kolem prstu - ukazováčku, tak, aby měla nit (vlas) i s kyvadlem délku asi 15 - 20 cm.

Někteří radiestézové používají věštění v medicíně. Kyvadlo se pohybuje nad postiženými místy lidského těla a radiesthet čte z pohybů kyvadla místo a diagnózu z choroby. Říká se, že pomocí kyvadla jde rovněž stanovit začátek nemoci a navrhnout preventivní léčbu. Kyvadlo  lze držet i nad vzorkem moče a krve dokonce i nad fotografií nemocného. Používá se také na hledání vody, sledování stopy, pátrání po ztraceném předmětu. Pravděpodobně nejběžnější aplikací je stanovení pohlaví nenarozeného dítěte, zda jsem udělali to a to dobře, je toto správný postup, atd. Prostě položením  otázky, na kterou se dá odpovědět ANO nebo NE s pomocí tabulky.

                

Použití kyvadla

Na začátku se nepracuje v přítomnosti jiných osob. Pracuje  se uvolněně, klidně vytvoří se v bytě prostor, kde se bude pracovat. Předem si omyjí a osuší ruce. Pracovat by se mělo bez prstýnků a hodinek. Kyvadlo by se mělo držet v  dominantní ruce. Šnůra se drží palcem a ukazováčkem tak, že jsou obráceny dolů. Paže by měla být pevná, ale bez napětí. Oblast, která se  posuzuje -  se  velmi pomalu nad mapou, papírem, fotografií a označte si místa, kde jste zaznamenali nějakou reakci. Kyvadlo by mělo být od mapy, papíru,.. asi 1, 75 cm. Pokud chcete znát odpověď na nějakou otázku  - položte jí tak, aby se na ni dalo odpovědět ano-ne.

Kyvadlo může opisovat tři základní figury: kruhy, elipsy, přímky. Existuje však množství odchylek a variant. Musí se vyzkoušet, jak vám bude kyvadlo odpovídat , jak vám konkrétně bude odpovídat na ANO, jak vám bude odpovídat na NE. Jako pomůcku si můžete vytvořit tabulku ve tvaru kříže na konci jedné přímky bude napsáno ANO a na konci druhé přímky bude napsáno NE.  Také je nutné vyzkoušet si, jak vám bude reagovat na různé látky, hmoty jako je - peří, hedvábí, samet, kůži, perleť, vlna, porcelán, železo, bambus, dub, rostliny, zem,......

Umožní vám to zjistit, jak reguje právě vaše kyvadlo, které může oscilovat a opsat přitom libovolný počet kruhů, může se pohybovat různými směry a to vše v závislosti na substanci. Možná bude také zapotřebí, abyste zkrátili nebo prodloužili sňůru, pro jasnější reakce. Tím, že si poznamenáte kroužení kyvadla za známých podmínek, budete si pak moci připravit vlastní diagram, který využijete v budoucnosti.

Chceme-li otestovat, zda se nějaký předmět hodí k určité magické práci, uchopíme kyvadlo do právé ruky(do levé jste-li leváci) a budeme jej držet mezi otevřenou dlaní levé /pravé) ruky a předmětem. Jestliže je směr pohybu kyvala mezi rukou a předmětem sem-tam, předmět je vhodný k určité práci.  Pokud se předmět nehodí kyvadlo se pohybuje obráceným směrem, tedy příčnými pohyby. Protože se vlastní pohyb kyvadla může odchýlit od všeobecných pravidel, doporučuje se, aby si člověk před jeho vlastním použitím dotázal kavydla, jaký směr bude znamenat souhlas.

Kontak s duchovní bytostí pomocí kyvadla

1) Měli bychom si nejdříve navodit stav transu . Toho dosáhneme např stejně znějícími zvuky, bude provádět stejné pohyby a mít stejné myšlenky.  Pomocí zvláštního vnitřního klidu se mění náš stav nezi bděním a spánkem.  V tomto stavu jsou lidé zvlášť citliví na vjemy s jiných rovin, neboť se zde mění vibrace i v nímání času. pomocným prostředkem je budhistická mantra ÓM, která zní: AUM MANI PADME HUM. Mantra se opakuje v duchu nebo nahlas, dokud člověk nepocítí, že je zbaven veškerých myšlenek.

2) Uchopíme kyvadlo, pohodlně si opřeme ruku o stůl, levá (či pravá) ruka se volně položí na plochu stolu. Poté člověk jakoby odejme energetickou ruku, která drží kyvadlo, ze svého hmotného těla. Při tomto je velmi nutné se velmi soustředit a koncentrovat svoji vůli. Odejmutí ruky si můžeme představit podobně jako, když si něco svlékáme.  Energetickou ruku položíme volně na stůl. Ruka, která drží kyvadlo je tímto způsobem připravená na svou činnost, to znamená, že prostřednictvím kyvadla se naváže spojení s duchem ochrany.

3) Nyní požádáme svého ducha ochrany o to, aby s námi komunikoval pomocí kyvadla.  I v tomto případě je nutné zeptat se svého kyvadla co bude znamenat ano a co bude znamenat ne nebo ještě nevím či snad.

4) K tomuto si ještě můžeme vytvořit tabulku s písmeny a číslicemi a popřípadě i slovy.

5) Po skončení otázek ruku opět vložíme jako by do své ruky a je nutné poděkovat duchovi ochrany za pomoc při věštění a popř. ponechat někde venku u stromu trochu mléka, medu či soli.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář